“Er was eens een jongen die Maarten heette. Al van bij zijn geboorte was hij bijzonder. Moedig. Heldhaftig. Door niemand tegen te houden. Tijdens een zware wintertocht ontmoette hij een bedelaar. Het zou zijn leven voorgoed veranderen…”
[Maarten en de Magie van de Mantel]
Vanaf eind oktober kan je in Berlare en Lebbeke de expo “Maarten en de magie van de mantel” bezoeken. De expo vertelt het fascinerende levensverhaal van Sint-Maarten aan de hand van grote, mooi geïllustreerde panelen. Je krijgt geen grote geschiedenis te verwerken, maar een met humor doorspekt verhaal op maat van kinderen, dat ook volwassenen zullen smaken.
Dankzij een spannend audioverhaal komt Sint-Maarten helemaal tot leven. Je kan het verhaal etappe per etappe beluisteren, parallel met de expo. Ter plaatse is er een QR-code die je naar het audioverhaal brengt. Een andere optie is om het verhaal integraal thuis te beluisteren via de knop onderaan deze pagina.
In Berlare kunnen kinderen ook hun tekeningen of brieven komen posten in de bijhorende brievenbus van Sint-Maarten. Opgepast: de laatste lichting gebeurt op 11 november om 00 u. 11.
Praktisch
Berlare: van 4 t.e.m. 12 november, voor de Martinuskerk
Lebbeke:
- 24 tot 31 oktober - CC De Biekorf
- 31 oktober tot 7 november - Minnestraat (kerk)
- 7 november tot 14 november - Denderbelle, Sint-Martinuskerk
- 14 november tot 21 november - Wieze (kerk)
- 21 tot 28 november - Heizijde (kerk)